Prahu již potřetí rozzářil festival světla SIGNAL
Pražské ulice, parky a náměstí se na 4 podzimní večery opět proměnily v zářící galerii a představily vrchol audiovizuálního umění. AV MEDIA se stala oficiálním dodavatelem celého festivalu.
Davy návštěvníků zaplavily pražské ulice
Festival světla SIGNAL se během svých prvních dvou ročníků stal nejnavštěvovanější kulturní akcí v České republice. Jedná se o největší výstavu světelného umění v ČR, která v letošním roce předvedla celkem tři velkoformátové videomappingy z toho jeden ve 3D, třináct světelných a pět interaktivních instalací. Nezaměnitelnou atmosféru z pražských ulic, parků a náměstí si ani v letošním roce nenechaly ujít davy návštěvníků, kteří se sjeli ze všech koutů republiky i světa. Novinkou letošního ročníku byla crowdfundignová kapmaň, která se vzrůstajícím počtem vybraných financí postupně rozsvěcovala Petřínskou rozhlednu. Cílovou částku 1 milion korun se podařilo vybrat ještě před skončením festivalu, což je pro organizátory jasný signál, že si návštěvníci přejí festival světel i v příštím roce.
AV MEDIA se letos stala oficiálním dodavatelem a technologicky zajistila dvě videomappingové, dvě interaktivní a tři světelné instalace.
Konkrétně se jednalo o zajištění velkoformátové trojrozměrné videomappingové projekce Polyhx od turecké skupiny OUCHHH, která rozsvítila Letohrádek Kinských na pražském Smíchově. Hlavní roli v projekci hrála architektura postavená na matematických základech. Pomocí abstraktních prvků i primitivních objektů se Letohrádek Kinských proměnil v unikátní audiovizuální zážitek, který okouzlil nejednoho návštěvníka.
Patnáctiminutová dechberoucí audiovizuální show Nimbes promítaná na vnitřek speciální kupole, která vyrostla během festivalu na Klárově, vzbudila velký ohlas. Francouzský umělec Joanie Lemercier využil jedinečné 360° sférické projekce a představil všeobjímající téma jsoucna a bytí, v kontextu vesmíru i individuálního člověka.
Mezi interaktivní instalace, na kterých se AV MEDIA podílela, patřila interaktivní projekce Faces na Šítkovské věži u Mánesa. Díky technologii RealSense si mohli návštěvníci projekcí 3D modelu své vlastní hlavy bořit zdi Šítkovské věže u Mánesa. Za tímto projektem stojí mladá mezinárodní skupina nadšenců do umění a grafického designu 3dsense. Druhou interaktivní multimediální instalací se stalo Light Paintings, kdy návštěvníci malovali na model fasády Mosaic House pomocí světel.
Světelná instalace [M]ondes ve Vojanových sadech vytvářela nekonečný proces metamorfózy přímo před očima návštěvníků. Instalace Strata #4 v Colloredo-Mansfeldském paláci se inspirovala sérií ikonických maleb vlámskcýh mistrů ze sbírky Palais de Beaux Arts. Poslední světlenou instalací, kterou AV MEDIA zajistila, se stala Onion Skin francouzského umělce Oliviera Ratsiho na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Plátnem pro světelnou projekci doplněnou o prostorovou zvukovou složku se staly dvě stěny rozestavěné do pravého úhlu.