Festival světla SIGNAL opět proměnil Prahu v zářicí galerii
Druhý ročník festivalu světla SIGNAL přilákal do pražských ulic rekordní počet návštěvníků.
AV MEDIA se stala stejně jako v loňském roce hlavním technologickým partnerem celého festivalu. Ve dnech 16.–19. října 2014 technicky zajistila dvě videomappingové projekce a dvě světelné instalace v Praze.
Světelné umění a davy zvědavých návštěvníků zaplnily Prahu
SIGNAL festival je největší výstavou světelného umění v České republice. Probíhal v pražských ulicích, parcích, na náměstích, v okolí náplavky, ale i na Vltavě. Stejně jako v loňském roce, i letos se stal jednou z největších kulturních událostí podzimu. Více než dvacet světelných instalací si v letošním roce nenechalo ujít rekordních 463 000 diváků.
Festival nabídl 4 velkoformátové videomapping na fasády významných budov, technologicky pokročilé, mnohdy interaktivní světelné instalace, a bohatý doprovodný program. Svá díla představilo 11 významných zahraničních umělců z celého světa, ale také čeští výtvarníci Petr Nikl, David Černý, mladá umělkyně Gabriela Prochazka či designér Jaroslav Bejvl ml. AV MEDIA se podílela na technické stránce dvou velkoformátových videomappingů na průčelích pražských budov a na dvou světelných instalacích.
Videomappingy a světelné instalace od AV MEDIA
Jednalo se o zajištění 3D videomappingové projekce E:Merge na fasádu Michnova paláce, kterou vytvořili turečtí autoři Nerdworking. Abstraktní poezie 3D linek, ploch a iluzivních prostorů okouzlila nejednoho návštěvníka.
Druhým videomappingem, který AV MEDIA technicky zajistila byl australský projekt The Electric Canvas na Městské knihovně na Mariánském náměstí. Na obrovském projekčním plátně návštěvníci obdivovali dílo pojmenované Out of Place od autorů, kteří své bohaté zkušenosti získali například videomappingem na budově opery v Sydney. Průčelí Městské knihovny ožilo animovanými epizodami spojenými s kouzlem a posláním daného místa.
Vedle velkolepých videomappingů se AV MEDIA podílela i na dvou světelných instalacích. Jednalo se o audiovizuální projekt Light Barrier na Střeleckém ostrově korejsko-britského dua Kimchi & Chips, které diváky doslova vtáhlo do imaginárního světa. Ve vzduchu se pomocí speciálního systému zrcadel a milionů kalibrovaných, protínajících se paprsků vytvářely světelné fantomy.
Druhou světelnou instalací bylo mapování obrazu na objekt, konkrétně na sochu sv. Kajetána přímo na Karlově mostě, s názvemDe/kompozice. Speciální laserové zařízení snímalo geometrii jednotlivých částí sochy, převedlo je na zvuk a spolu s obrazem oživilo sochu na Karlově mostě. Autorem této instalace byl novomediální umělec Jan Nálepa společně se studiem R/FRM.